ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:


واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟
عضو شوید
افراد آنلاین
5 کاربر آن‌لاين است (4 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت انجمن ها)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...
عضویت در گروه گرافیک سایت
عضویت در گروه گرافیک سایت
سایت
Topic
Replies
Last Post
24
۰:۲۲:۵۵ سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲
پرشیا Go to last post
119
۱۶:۵۱:۴۵ پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲
سوروس1اسنیپ Go to last post
20
۱۳:۰۸:۱۲ پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲
تئوس Go to last post
44
۱۹:۱۱:۵۱ شنبه ۷ دی ۱۳۹۲
ادموند Go to last post
4
۱۸:۱۰ شنبه ۲ آذر ۱۳۹۲
بلادونا Go to last post
عمومی
Topic
Replies
Last Post
11
۱۵:۱۵:۲۷ سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳
شال.خاکستری Go to last post
5
۰:۴۲:۲۱ جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳
future Go to last post
296
۲۱:۳۵:۵۷ چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲
wilson Go to last post
13
۵:۳۸:۰۳ جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲
لایتنینگ Go to last post
2
۳:۲۸:۳۹ چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۲
لایتنینگ Go to last post
فعالیت ها
Topic
Replies
Last Post
0
۱۱:۱۴:۱۳ دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
pooria.Ttan Go to last post
48
۸:۴۶:۱۹ جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳
filagond Go to last post
64
۱۷:۲۷:۲۴ یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲
kianosh Go to last post
6
۱۲:۲۳:۳۸ پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲
Harry.Dresden Go to last post
2
۱۶:۴۶:۳۱ پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۲
بلادونا Go to last post
81
۱۵:۳۹:۳۲ سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲
بلادونا Go to last post
ژانر فانتزی
Topic
Replies
Last Post
7
۲۲:۲۰:۵۱ چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
ghosty Go to last post
30
۲۰:۵۲:۵۸ چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲
پیری Go to last post
4
۶:۰۴:۵۳ جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۲
لایتنینگ Go to last post
8
۲۳:۰۴:۳۴ یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲
تئوس Go to last post
19
۱۵:۲۲:۰۵ یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲
nazanin-taylor Go to last post
3
۲۳:۰۱:۳۵ یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲
ادموند Go to last post
21
۱۲:۱۰:۰۵ شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲
Harry.Dresden Go to last post
6
۱۷:۳۹ یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲
Theta Go to last post
1
۲۱:۳۲ جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۲
Harry.Dresden Go to last post
1
۲۰:۱۵ چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲
filagond Go to last post
5
۱۵:۰۱ شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲
filagond Go to last post
2
۱۸:۰۹ یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۲
بلادونا Go to last post
دیگر ژانرها
Topic
Replies
Last Post
1
۸:۲۱:۴۱ پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲
Miley-Esmith Go to last post
2
۱۲:۵۹:۵۹ چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲
seli Go to last post
9
۱۷:۳۹:۱۰ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲
Harry.Dresden Go to last post
25
۱۱:۳۴:۲۸ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲
filagond Go to last post
37
۱۶:۰۰:۴۴ یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲
بلادونا Go to last post
66
۰:۰۴ یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲
EmmettCullen Go to last post
مسابقه داستان کوتاه
مسابقه داستان کوتاه
مطالعه ی گروهی
نظر سنجی مطالعه عمومی
اعضای دارای بیشترین پیام
آخرین بحث ها
Forum
Topic
Replies
Views
Last Post
11
7826
۱۵:۱۵:۲۷ سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳
شال.خاکستری Go to last post
0
33
۱۱:۱۴:۱۳ دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
pooria.Ttan Go to last post
63
17032
۱۵:۴۴:۵۲ دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳
sany2000 Go to last post
48
6841
۸:۴۶:۱۹ جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳
filagond Go to last post
5
822
۰:۴۲:۲۱ جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳
future Go to last post
25
3046
۲۱:۰۸:۳۵ پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۳
future Go to last post
64
4937
۱۷:۲۷:۲۴ یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲
kianosh Go to last post
16
5821
۱۷:۲۳:۳۷ یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲
kianosh Go to last post

Browsing this Thread:   1 Anonymous Users

افسانه های خون اشام در فانتزی
Posted on: ۲۰:۲۷ جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۸۸
#1
وبمستر
وبمستر

Harry.Dresden
See User information
Joined:
۱۴:۳۴ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۸
From horror home of madness and darkness
Group:
وب‌مسترها
كاربران عضو
Posts: 1183
Level : 30
HP : 145 / 725
MP : 394 / 9883
EXP : 1
Offline
خون‌آشام در افسانه‌ها و خرافات مردم اروپا، موجودی زنده‌است که شب‌ها از گور بیرون آمده و برای تغذیه خود از خون مردم می‌مکد. در این تخیلات، خون‌آشام‌ها دندان‌های نیش‌بلندی دارند که با آن‌ها از گردن زندگان خون می‌مکند، و معمولاً دارای قدرت‌های فوق بشری از جمله زندگی جاوید هستند. در داستان‌های زیادی خون‌آشام‌ها مردم را به بردگی می‌کشند و خود آنها را نیز به خون‌آشام تبدیل می‌کنند. رسم بر این است که برای دور کردن خون آشام‌ها طلسم‌های ویژه‌ای استفاده شود. برای کشتن او باید سرش را از تن جدا کرد و میخی بلند را به قلب او فرو کرد.

خون‌آشام‌ها از باورهای خرافی به ادبیات کلاسیک و نوین جهان وارد شده‌اند و امروزه کتاب‌ها و فیلم‌های فراوانی با داستان‌های متفاوت در مورد آنها ساخته می‌شود. مشهورترین شخصیت خون‌آشام در عرصهٔ ادبیات، دراکولا نام دارد که زادهٔ ذهن برام استوکر نویسندهٔ بریتانیایی است.برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.


دراکولا نام کتابی نوشتهٔ برام استوکر نویسندهٔ ایرلندی است که در سال ۱۸۹۷ منتشر شده و همچنین نام شخصیت اول این کتاب که یک خون‌آشام است. کتاب دراکولا به صورت یک رشته مکاتبات و صفحاتی از دفتر خاطرات شخصیت‌های داستان روایت می‌شود.
به گونه ای دراکولا شخصیت پردازی شده ، که برای خواننده تنها یک حیوان خونخوار ، وحشی و زشت به نظر نیاید(در فیلمها در مورد خونخواری دراکولا بیش از حد اغراق می شود).

بلکه اشراف زاده ای تنها و مرموزی است که همه ی اطرافیان خود را از دست داده. هم چنین یکی از شخصیتهای داستان به نام جاناتان هارکر وقتی وارد قصر کنت دراکولا می شود با برخورد مودبانه و احترام آمیز او مواجه می گردد. بر اساس یادداشتهای هارکر جناب کنت دراکولا کتاب خواندن را بسیار دوست دارد و دارای یک کتابخانه ی بسیار بزرگ و غنی از کتوب با ارزش و کهن است، به گفته ی خود دارکولا: کتابهایش بهترین دوستانش هستند و در هر شرایطی او را یاری کرده اند . کنت دراکولا موجودی بسیار تنها است و خود او می گوید: به علت از دست دادن عزیزان بیشماری از سالها قبل ، با شادی و شادمانی وداع گفته و در حال حاضر در دنیای تاریکی از غم و اندوه زندگی می کنم که خوشی و خوشحالی در آن جایی ندارد.>>


برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

شخصیت دراکولا مشهورترین خون‌آشام در ادبیات و سینما است و در آثار بسیاری که پس از کتاب برام استوکر به وجود آمده‌اند ظاهر شده‌است. فیلم دراکولای برام استوکر به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا بر پایه همین رمان ساخته شده‌است.


اصلیت افسانه دراکولا از کشور رومانی نشات می‌گیرد که به دلیل هیجان و وحشت خاص این روایت به تمام نقاط دنیا منتقل شده‌است. اين کتاب توسط جمشيد اسکندانی به فارسی ترجمه و در سال ۱۳۷۶ منتشر شده است.

کنت دراکولا فرمانروای قسمت جنوبی رومانی بوده .وی شخصیتی خشن و ستم گر داشته است . او برای فرمان بردن مردمانش قصر خود را با رنگ قرمز رنگ آمیزی کرده بود و از تماثیل وحشت آور و تخیلی مزین کرده بود. او حتا در زمان خودش هم به نام دراکولا – پسر اژدها - شناخته میشد، وی همیشه لباسهای تیره رنگ بر تن می کرد آستر شنل خود را از مخمل قرمز رنگ دوخته بود و همیشه شراب سرخ مینوشید. به همین سبب مردم گمان میکردند که وی خون آشام است.

او در سالهای تحول قرون وسطا به عصر رنسانس، به نبرد با عثمانیان مسلمان پرداخت تا از ورود آنها به سرزمین خود جلوگیری کند. کنت درا کولا در قلعه خود در جونب رومانی امروزی مدفون است.در جزوه ای که بلافاصله پس از مرگ وی در سال 1476، در نورمبرگ آلمان منتشر شد، فهرستی از جنایات او آمده است از جمله اینکه او پس از غذا دادن به گدایان در دربار خود، همه آنها را به آتش کشید، چون عقیده داشت که آنها بی دلیل غذای مردم را میخورند و نمیتوانند بهای آن را بپردازند.

آخرین بازمانده وی " کنت ماروین دراکولا " سال 2005 در اسپانیا در گذشت. چون وی مجرد بود و فرزند و خویشاوندی نداشت اراضی بسیار وسیع و اموالش را دولت رومانی به تصرف دراورد .

اینک جنگل و قلعه دراکولا جزء آثار دیدینی رومانی به شمار می روند.
.....
سرزمین اشباح
این رمان در مورد پسری به نام دارن شان است که زندگی معمولی دارد اما طی اتفاقاتی که برایش می‌افتد به سیرک عجایب می‌رود با آقای کرپسلی ـ وور هورسن ـ آشنا می‌شود و عنکبوت او را میدزدد ولی وقتی عنکبوت بهترین دوستش استیو را نیش می‌زند، مجبور می‌شود برای نجات دوستش، هم آن عنکبوت و هم زندگی انسانی خودش را به آقای کرپسلی بدهد و عضویت در قبیله اشباح را بپذیرد، اما داستان به همبنجا ختم نمی‌شود و او با ـ شبح شدن ـ مشکلات تازه‌ای پیدا می‌کند و مجبور به ترک خانه و خانواده اش می‌شود، بنابراین همرا آقای کرپسلی روانه کوهستان اشباح می‌شود وبعد برای لیاقت برای شبح شدن آزمون‌های مرگ را در کوهستان شبح پشت سر می‌گذارد و در جلد آخر با استیو می‌جنگد.
چیزی که این داستان رو از سایر افسانه های خن اشام ها جدا می کند جدا سازی خون اشام های قاتل یعنی شبح واره ها از خون اشام های دیگر یعنی خون اشام است در این مورد برای اولین بار ما شاهد این بودیم که خون اشام های درست کار اکثریتن !
خیلی تغییرات کلی در این داستان بود که به نظرم باعث ایجاد یک جهش در افسانه های خون اشام ها بود و اون ایجاد نیمه خون اشام بود او با این ابتکا تونست راه فراری برای ازاد سازی کارکتر اصلی خود از زندان روز شد که البته این ابتکار به طور دیگری در داستان های خاطرات خون اشام که 20 سال پیش نوشته شده هم حضور داره البته به سبکی دیگر در اون مجموعه استفانکارکتر اصلی داستان برای رفتن در روز از انگشتری جادویی استفاده می کرد.
شباهات زیادی بین این دو داستان وجود دارد که مورد دیگری از ان جنگ دوبرادر است جنگ دیمون و استیفن و رقابت همیشهگی !دیمون استیفن رو مقصر می داند که استفان دختری رو که دوست داشت وته=نها چیزی که می خواست رو ازش دزدید در درن شان !استیو برادر ناتنی درن اورا متهم به دزدی می کرد درن با کرپسلی متحد شده و اورا از تنها چیزی که می خواست و ان هم خون اشام شدن بود دور ساخت این دو تمام تنفر خود رو جمع کرده و مانند دیوانگان سعی در نقشه کشی و تخریب شخصیت کارکتر های اصلی و بعد انتقامی با لذت می کردن1
مورد دیگری از شبات در این دو مجموعه توانایی های ذهنی خون اشام ها است در کتاب 1 سرزمین خون اشام درن در حمام انی رو هیبنوتیزم کرد در کتاب های دیگر اثری از این توانایی نبود ولی در کتاب های خاطرات خون اشام استفاده های زیادی از این توانایی شد!
.......
شفق یا گرگ و میش (به انگلیسی: Twilight) رمانی خون آشامی برای افراد بالغ (۱۸+) که توسط استفنی مِیر نوشته شده است. این کتاب به صورت رسمی با جلد سخت در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و نام اولین کتاب این مجموعه شفق می‌باشد که قهرمان این داستان ایزابلا "بلا" سوان هفده ساله نام دارد، او از شهر فنیکس در ایالات آریزونا به شهر فرکس در ایالات واشنگتن سفر می‌کند و زمانی که عاشق خون‌آشامی به اسم ادوارد کالن می‌شود، زندگی‌اش به خطر می‌افتد. کتاب‌های بعد این مجموعه شامل ماه نو ،خسوف و سپیده دمبرای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

ایزابلا "بلاً سوآن از شهر آفتابی فنیکس به شهر بارانی فرکس برای زندگی در کنار پدرش سفر می‌کند. او اینکار را می‌کند تا مادرش بتواند با همسرش که یک بازیکن بیسبال است به مسافرت برود. مدرسه جدیدش در شهر فُورکس نظر او را جلب می‌کند و با تعدادی از دانش آموزان ارتباط بر قرار می‌کند.

روز اول مدرسه، زمانی که بلا برای اولین بار کنار ادوارد کالن می‌نشیند، او وی را کاملا تحت تاثیر قرار می‌دهد.
....این داستان هم همانند داستان درن شان ابتکار عمل زیادی در بر داشت برای اولین بار مورد سوزاندن و خیلی از موارد مربوط به خون اشام ها تغییر کرد این داستان حتی از داستان درن شان هم جهش بزرگتر چه در فروش چه در نوع افسانه های مربوط به خون اشام ها و گرگ ها و گرگینه ها داشت تحولی عظیم در داستان های هارور و فانتزی بر خلاف داستان های درن شان که بین هارور و فانتزی بیشتر نوسان می کرد این داستان بیشتر از هارور و فانتزی که قسمتی هم از انها داشت بیشتر در رومانس قرار می گرفت که این باعث نا امیدی بعضی طرفداران خوشونت در داستان های خون اشامی شد!
در این داستان شباهات زیادی بین شخصیت های استفان و ادوارد کالن موجود است هر دو شخصیت هایی بسیار حمایت گر هستن از خوردن خون انسان ها تنفر دارد هردو از شخیت محکم و راسخ و راستگو هستن!
******
برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.


در این تاپیک درباره گذشته حال و اینده افسانه های خون اشامی در ادب هارور و فانتزی می پردازیم!
***********Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain. 

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.


پاسخ به: افسانه های خون اشام در فانتزی
Posted on: ۱۰:۵۴ شنبه ۵ تیر ۱۳۸۹
#2
طرفدار فانتزی سطح چهارم
طرفدار فانتزی سطح چهارم

کول.مایکلسون
See User information
Joined:
۱۱:۳۲ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۸۹
From اب وجدان ندارم!
Group:
گروه گرافیک
كاربران عضو
Posts: 827 | Digests: 1
Level : 25
HP : 124 / 620
MP : 275 / 7236
EXP : 83
Offline
اهم....اهم....

در باور خرافی داستان‌های اروپائی خون‌آشام جنازه‌ای زنده است که شب‌ها از گورستان بیرون آمده و برای تغذیه خود از خون مردم می‌مکد. در این تخیلات، خون‌آشام‌ها دندان‌های نیش بلندی دارند که با آن‌ها از گردن زندگان [[خون]] می‌مکند. در داستانهای زیادی خون‌آشام‌ها مردم را به بردگی می‌‌کشند و خود آنها را نیز به خون آشام تبدیل می‌کنند. رسم بر این است که برای دور کردن خون آشام‌ها [[طلسم]]‌های ویژه‌ای استفاده شود. برای کشتن او باید سرش را از تن جدا کرد و میخی بلند را به قلب او فرو کرد.
خون‌آشام‌ها از عقاید خرافی به ادبیات کلاسیک و مدرن جهان وارد شده‌اند و امروزه کتابها و فیلم‌های فروانی با داستانهای متفاوت در مورد آنها ساخته می‌شود. مشهورترین شخصیت خون‌آشام در عرصهٔ ادبیات، [[دراکولا]] نام دارد که زادهٔ ذهن [[برام استوکر]] است.
این موجودات اهریمنی که میل زیادی به خوردن خون انسانها دارند

در هنگام شب حکومت انسانها را تحدید میکنند آنهای نیروی زیادی دارند

و با دندانهای تیز خود خون انسانها را میمکند

آیا این یک افسانه است ؟ سوال این جواب به شخصیت درونی هر فرد بستگی دارد

اما اگر احتمال این واقعییت یک به هزار هم باشد ترس از این موجوادت در بسیاری از

أدمها وجود دارد و گاهی بعضی از مردم خود را خوناشام فرض کرده و جان انسانهای

زیادی را میگیرند

به هر حال مواظب باشید نقل قول:
ترس از چیزهای ناشناخته برای ما انسانها همیشه یه کابوس بوده خوب چیزهای که وجودشان هنوز در پرده ی ابهام وجود داره خوب ولی این ترسه ها ریشه در دوران کودکی ما داره زمانی که شیطنت میکردیم و مادرمون میگفت لولو میخورتت بچه خوبی باش


برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.


دكتر ((جاناتان پرشوز)) روانشناس بر جسته ي كنادايي معتقد است كه:اگر

افراد خشن در مناطقي چون كشتار گاهها به كار اشتغال ورزند بر اثر ارتباط

مداوم با خون خشن تر از سابق مي گردند و احتمال اين مي رود كه با

گذشت زمان مبدل به ((خون اشام ها))شوند.

طبق امار ((نيوزويك))در جهان بيش از 810 مرد خونخوار وجود دارد .
موفق باشيد.


我喜歡吃

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.


پاسخ به: افسانه های خون اشام در فانتزی
Posted on: ۱۸:۳۸ شنبه ۳ مهر ۱۳۸۹
#3
طرفدار فانتزی سطح اول
طرفدار فانتزی سطح اول

Lothin
See User information
Joined:
۲۳:۱۶ سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۹
From لوت لورین
Group:
كاربران عضو
Posts: 74
Level : 7
HP : 0 / 163
MP : 24 / 1724
EXP : 53
Offline
در اروپای قرن 16 بیشترین اعتقاد به خون اشام ها وجود داشته است انها این گونه تصویر می شوند: خون اشام ها مرده گانی هستند که به حیات خود در گورها ادامه می دهند. انها در شب گور خود را ترک می کنند تا خون زندگان را بمکند. این خون انها را زنده نگه داشته و بدن انها را از فساد نجات می دهد. اعتقاد به این موجود در اروپای مرکزی و شرقی بسیار رواج داشته.کنت دراکولایی که برام استاکر رمان معروف خود را بر پایه شخصیت او ساخت در واقع پرنس منفور رومانیایی بود که خون دشمنان خود را می نوشید و در رومانی به او دراکولا به معنای فرزند شیطان لقب داده بودند. خون اشام ها قدرت هیپنوتیزم دارند و می تواند خود رابه شکل گرگ و خفاش و مه در اورد. کسانی که خودکشی می کنند یا به نفرینی درگذشته اند یا بدون مراسم مذهبی دفن شده اند ممکن است خون اشام شوند. لبهای نازک، چشمان ابی، موی سرخ علائم مادرزادی خون اشام شدن است. اما او در طول روز در قبر بی دفاع است. او از اب نمی تواند بگذرد و از سیر تنفر دارد و از صلیب به هر شکل ان می ترسد. او را می توان با گلوله نقره ای یا فرو کردن خنجری از جنس چوب سپیدار از بین برد. در انگلستان تا سال 1824 رسم بود در قلب کسانی که خودکشی کرده بودند چوب فرو کنند تا انها خون اشام نشوند. شخصیت های واقعی که خون انسان می خوردند وجود داشتند. بارون فرانسوی قرن15 گیل دوری، بعد از پیروزی در جنگ ها ضیافتی برپا کرده و در انها خون اسرا و کودکان را می نوشید. او در سال 1440 به مرگ محکوم شد. الیزابت باتوری کنتس مجارستانی در 1560 متولد شد او همچنین وحشتناک ترین قاتل تاریخ نیز نام گرفته. باتوری حدود 600 دختر و زن جوان را به قتل رساند تا با خون انها حمام کرده و ان را بنوشد تا همیشه جوان بماند. در اروپای شرقی برای یافتن خون اشام نوجوانی را سوار بر کره مادیان سیاه می کردند و در قبرستان به راه می افتاد اولین قبری که او در مقابلش می ایستاد حتما از ان خون اشامی بوده است.


درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی ست که گدایی را قناعت،بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت الهی می نامند.گاندیYou can view topic.
You cannot start a new topic.
You cannot reply to posts.
You cannot edit your posts.
You cannot delete your posts.
You cannot add new polls.
You cannot vote in polls.
You cannot attach files to posts.
You cannot post without approval.
You cannot use topic type.
You cannot use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Advanced Search]